KRĘGI

Usiądź w kręgu i poczuj moc współodczuwania

Czym jest spotkanie w Kręgu?

Idea kręgów nie jest nowa. Krąg, koło jest jednym z najstarszych symboli używanych przez ludzkość. Słońce, księżyc, cykliczność natury. Bez początku i końca. Krąg jest traktowany jako swięta przestrzeń, miejsce uzdrowienia i połączenia z uniwersum.

Medicine Wheel – kultura szamańska , kręgi w innych kulturach. 

intuicyjnie siadamy w kregu przy ognisku. 

Organizuję dwa spotkania w miesiącu. Pierwsze z nich to Otwarty Kreatywny Krąg (zwykle w okolicy nowiu księżyca). Drugim jest Księżycowy Krąg Kobiet (w czasie pełni). Poniżej znajdziesz opis obu wydarzeń oraz informacje jak wziąć w nich udział.

Otwarty Kreatywny Krąg - cykliczne wydarzenie online

Spotkania na które zapraszam wszystkie osoby zainteresowane tworzeniem i rozwijaniem swojej kreatywności, niezależnie od płci, wieku, wykształcenia i doświadczenia. 

Tworzysz coś ciekawego i chcesz się tym podzielić? Szukasz kreatywnego hobby a może chcesz zarabiać dzięki swojej twórczości? Masz nadmiar pomysłów albo wręcz przeciwnie, blokadę twórczą? Artystyczne marzenie, które chcesz urzeczywistnić? 

Bez względu na to, gdzie jesteś w swojej twórczej podróży, razem idzie się łatwiej. Intencją spotkań jest stworzenie bezpiecznej, twórczej atmosfery, w której możemy wyrażać i pomnażać swój kreatywny potencjał!

 

Księżycowy Krąg Kobiet - cykliczne wydarzenie online

To kameralne spotkania kobiet w różnym wieku i o różnych doświadczeniach życiowych. Spotykamy się co miesiąc w czasie pełni księżyca. 

Wspólnie tworzymy przestrzeń, w której możemy po prostu być sobą – bez masek i ról, które być może towarzyszą nam na co dzień. To przestrzeń na swobodną ekspresje swojej prawdziwej natury, w bezpiecznej, wspierającej atmosferze. W kręgu nie dyskutujemy, nie oceniamy, nie krytykujemy i nie doradzamy. Mówimy i sobie i unikamy generalizowania.

Dzielimy się swoimi historiami, doświadczeniem, uczuciami, przemyśleniami. Ufamy intuicji i wewnętrznej przewodniczce, która doskonale wie, co potrzebuje być wypowiedziane. 

Jak wygladaja takie spotkania?

Spotkanie jest bezpłatne, trwa około dwóch godzin. 

Rozpoczynamy od przedstawienia się,  przypomnienia zasad i krótkiej medytacji.

Otwieram krąg intencją i tematem jaki jest aktualnie we mnie żywy. Potem przekazuję głos kolejnej osobie. I tak dalej, aż wszyscy, którzy chcą się wypowiedzieć,  zabiorą głos. Jeśli nie chcesz mówić – nie musisz. 

Krąg tworzy nasza obecność, otwartość, empatia, miłość. 

Jak wziąć udział?

Organizuję dwa spotkania w miesiącu. Pierwsze z nich to Otwarty Kreatywny Krąg (zwykle w okolicy nowiu księżyca). Drugim jest Księżycowy Krąg Kobiet (w czasie pełni). Poniżej znajdziesz opis obu wydarzeń oraz informacje jak wziąć w nich udział.

Podsumowanie

Na koniec zostawiam słowa Tanny Jakubowicz Mart – jednej z prekursorek kultury kręgów w Polsce. Jest to skrócona wersja jej wypowiedzi na temat esencji Kręgów

Krąg jest odzwierciedleniem cykliczności życia zgodnie z cyklami i rytmami ziemi i kosmosu […]

W tym sensie Krąg jest przestrzenią duchową a przebywanie w Kręgu jest rodzajem duchowej praktyki. Otwieramy się na coś znacznie większego i głębszego co nas wszystkich łączy.

Kultura Kręgu jest kulturą holistyczną- kulturą miłości do całej różnorodności życia na ziemi. pomaga nam przebudzić się do głębokiej łączności z Matka Ziemią. Nieprzypadkowo więc w dobie głębokiego kryzysu ekologicznego, humanitarnego i duchowego odradza się kultura Kręgu. Bo jak mówi Starszyzna świata: tylko powrót do rdzennej tradycji i połączenie z Całością istnienia może uratować Życie na Ziemi.

[…]
W Kręgu spotykamy się w przestrzeni Serca i otwieramy się na siebie z miłością we wszystkich jej odsłonach: szacunkiem, współodczuwaniem, wrażliwością, czułością, bezwarunkową akceptacją, troską, wsparciem, inspiracją do rozwoju…
Wydaje mi się, że esencją Kręgu jest duchowe/miłosne objęcie całej różnorodności Życia, a w tym kobiet/mężczyzn/osób niebinarnych zasiadających w Kręgu.

Tanna Jakubowicz Mart