Prezentownik #2018 – prezenty dla artystycznych dusz

Jaki jest najlepszy prezent dla artysty? Kubek z napisem “I’m an artist”? A może zestaw typu sto w jednym, w którym każdy z elementów jest wątpliwej jakości? Zdecydowanie nie!

Dziś chciałabym Wam polecić sprawdzone, dobrej jakości produkty w rozsądnych cenach, z których ucieszy się każda artystyczna dusza. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z tworzeniem, czy też interesuje się tym tematem od dłuższego czasu.

Plastyczne

1. Inktense tusz w sztyfcie

2. Markery akwarelowe Kuretake zestaw 12 kolorów

3. Zestaw farb akrylowych Amsterdam 12 kolorów

4. Kredki akwarelowe zestaw 24 kolorów

5. Bloki akwarelowe Gamma (rożne formaty) świetna jakość w przystępnej cenie, do tego taki blok jest po prostu ładny

6. Zestaw ołówków Koh-i-noor 12 sztuk, od 8B do 8H

 

Piórniki

Jeśli mamy już wystarczająco dużo kredek, pisaków i cienkopisów, przyda się coś do przechowywania. Najlepiej, żeby oddawało gust osoby obdarowywanej, było wyprodukowane etycznie i lokalnie. Sprawdźcie moje propozycje!

1. Piórnik z misiem

2. Piórnik filcowy

3. Etui na długopisy i ołówki z możliwością personalizacji

4. Zwijany, aksamitny piórnik

5. Piórnik zakładany na notes (formatu A5) – bardzo dużo wzorów i kolorów

6. Piórnik arbuz – urzekł mnie sowim kształtem 🙂

Książki

Wyszło na to, że najwięcej do polecenia mam książek. Tak to jest – uwielbiam książki i od zawsze uważam, że to świetny prezent!

 

1. Frida Khalo prywatnie Suzanne Barbezat – pięknie wydana książka zawierająca mnóstwo informacji, nieoczywistych faktów i ciekawych zdjęć słynnej malarki. Polecam!

2. Droga Artysty Julia Cameron – książka /kurs dla wszystkich, którzy chcą odkryć artystę w sobie

3. Album 50 lat ilustracji Lawrence Zeegen, Caroline Roberts – przekrojowa publikacja, podzielona na dekady; do każdego rozdziału dodano kontekst historyczny; dużo zdjęć, mało tekstu 🙂

4. Wielka Magia Elizabeth Gilbert – o procesie twórczymi i odwadze bycia artystą

5. Książka do zrobienia Aleksandra Cieślak – genialna książka o projektowaniu książek przez zaangażowanie czytelnika w ten proces. Pięknie wydana i pełna aktywności pozwalających lepiej zrozumieć poszczególne etapy

6. Nie ma co się obrażać Patryk Mogilnicki – podtytuł “Nowa polska ilustracja” mówi sam za siebie 🙂 Świetne wywiady z twórcami + dużo ilustracji. Pięknie wydana i pełna treści.

 

 

1. Po prostu maluj lub Po prostu rysuj Sam Piyasena , BeverlyPhilip – książka reklamuje się jako “najprzyjemniejszy na świecie kurs malowania” i coś w tym jest! Dużo inspiracji i ciekawe ćwiczenia, obie książki godne polecenia

2. Zawód powieściopisarz Haruki Murakami – autobiograficzne eseje dla każdego kto chciałby pisać, ale nie tylko – książka zawiera też sporo ciekawych refleksji na temat twórczości i kreatywności. Dla fanów pozycja obowiązkowa.

3. Ten łokieć źle się zgina Sebastian Frąckiewicz – obszerne i inspirujące wywiady z ikonami polskiej ilustracji

4. 100 idei, które zmieniły sztukę Michael Bird – tytuł mówi wszystko 🙂 Bardzo ciekawa i różnorodna pozycja, dla każdego, kto interesuje się sztuką

5. Twórcza kradzież Austin Kleon – recenzję znajdziesz tutaj

6. Rysunek. Odkryj talent dzięki prawej półkuli mózgu – Betty Edwards – dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się realistycznie rysować

 

 

 

A co Wy chcielibyście dostać w prezencie? Jaki jest według Ciebie najlepszy prezent dla artysty? Jestem bardzo ciekawa co polecacie i czy lubicie dawać (i dostawać) prezenty?

 

Stwórzmy razem coś wyjątkowego,

Kasia

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *