Moon Mandala czyli Mandala Księżycowa

Moon mandala postała jako narzędzie do obserwacji cyklu menstruacyjnego oraz jego związku z cyklem księżycowym. Możesz jednak używać jej do monitorowania dowolnego obszaru Twojej codzienności (ogólne samopoczucie, emocje, myśli, poziom energii czy na przykład sny).

Jest to świetny sposób na pogłębianie samoświadomości i lepsze zrozumienie siebie. Po kilku wypełnionych mandalach będziesz mogła dostrzec powtarzające się wzorce i spojrzeć na nie z innej perspektywy.

Nie musisz ograniczać się do przestrzeni mandali, możesz także pisać/rysować wokół niej. Używaj słów, kolorów, znaków, symboli…cokolwiek będzie dla Ciebie pomocne i przyjemne w danej chwili.

Możesz zacząć w dowolnym momencie. Białe kółko na górze symbolizuje pełnię; czarne na dole – nów księżyca. Jeśli nie jesteś pewna, w jakiej fazie aktualnie znajduje się księżyc, wpisz “kalendarz księżycowy” w wyszukiwarce.

Zapisz datę rozpoczęcia i dzień po dniu przesuwaj się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Wypełnianie mandali może stać się częścią Twojego wieczornego rytuału. Na początek polecam ustawić przypomnienie w telefonie. Daj sobie czas na refleksję i podsumowanie doświadczeń minionego dnia. Już sam ten akt pomoże Ci lepiej zrozumieć siebie i nawiązać lub umocnić połączenie z intuicją.

moon mandala mandala księżycowa kreatologia
Możesz pobrać i wydrukować mandalę, którą dla Ciebie przygotowałam. Owocnego wypełniania!

Ta mandala znalazła się również w “Kompasie dla Kobiet” – wyjątkowym projekcie, który mam przyjemność współtworzyć. 

To kwartalnik stworzony przez kobiety dla kobiet. Pierwszy numer jest już dostępny w wersji elektronicznej, jak również w wersji drukowanej w niektórych miastach Polski! 

Tutaj znajdziesz link do strony, na której możesz bezpłatnie pobrać pierwszy numer na swój telefon, tablet lub komputer <3 

Zachęcam Cię do obserwowania naszego projektu na Facebooku i Instagramie @kompasdlakobiet 

Kompas dla Kobiet okładka numer pierwszy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *